Інформатика

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
ІТРЕ
Факультет:
УІ
Кафедра:
Радіоелектроніки та електронної техніки (РЕПС)

Інформація про роботу

Рік:
2024
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Інформатика та обчислювальна техніка
Варіант:
3

Частина тексту файла

Мета роботи: засвоєння поняття позиційної системи числення, методи переходу з однієї системи числення в іншу, набуття навиків програмування операцій переходу, закріплення навиків застосування циклів та символьних змінних. 1.ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ. Необхідно перевести число з десяткової системи у двійкову методом маскування. Метод призначений виключно для машинного виконання. Базується на тому, що на рівні процесора-обчислювача та пристроїв пам’яті комп’ютер оперує числами у двійковому поданні. І тільки при виведенні на екран, стандартні процедури виведення мови Pascal переводять числа в десяткову систему числення. Для переводу числа треба скористатися такими правилами: а) над заданим числом A і маскою M, яка дорівнює вазі i-го розряду, виконуємо операцію логічного множення - A&M, почавши з і=0. б) якщо отримуємо нуль, то зліва дописуємо до значення результату “0”, інакше - “1”. в) якщо номер і-го розряду менший за кількість розрядів заданого числа, то збільшуємо його на 1 і переходимо до п. а). 2.РОЗРОБКА СТРУКТУРИ ДАНИХ. №п(п Позначення Ім’я( Тип Призначення, опис  1 a a ціла Число в десяткові системі  2 i i ціла Кількість знаків двійкового числа  3 K,j K,j ціла Потрібна для реалізації циклу for  4 f M ціла маска  5 zber zber string Зберігає число в двійковій системі   3. РОЗРОБКА АЛГОРИТМУ. Т T H 4.РОЗРОБКА ПРОГРАМИ. program Project1; var a,i,k,j,f:integer; zber:string; begin for j:=1 to 3 do begin writeln('vvedit shuslo v desatkovij sustemi'); readln(a); writeln('v dvijkovij sustemi:'); zber:=''; if a<>0 then i:=trunc(ln(a)/ln(2)) else i:=0; for k:=0 to i do begin f:=trunc(exp(k*ln( 2))); if a and f=0 then zber:='0'+zber else zber:='1'+zber; end; writeln(zber); end; readln; end. ТЕСТУВАННЯ ТА НАЛАГОДЖЕННЯ.  Висновок: Я навчився переводити числа з десяткової системи в двійкову, засвоїв поняття позиційної системи числення, ознайомився з методами переходу з однієї системи числення в іншу. Міністерство освіти і науки україни НУ «Львівська Політехніка» Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань ЗВІТ З ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №4 НА ТЕМУ «ПЕРЕВЕДЕННЯ ЧИСЕЛ В ПОЗИЦІЙНІ СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ» Варіант №3 Підготував: Студент Групи РТ-11 Іванюк Руслан Прийняв: Нестор Н. І. Львів 2010р.
Антиботан аватар за замовчуванням

27.04.2014 02:04

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини